23 Říj 2019

Den s němčinou přilákal stovky zájemců

Slezská univerzita v Opavě se spolu s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem stala partnerem Goethe-Institutu v Praze, hlavního organizátora velkolepé akce Den s němčinou, který vznikl jako součást rozsáhlé kampaně ‚šprechtíme‘ na podporu němčiny jako cizího jazyka.

Den s němčinou v Opavě se konal ve znamení her a soutěží pro žáky a studenty škol našeho regionu a seminářů pro učitele němčiny a studenty germanistiky, konaných v prostorách budovy Masarykova 37. Účastníky přilákala také přednáška na téma cestování Německem, hudební workshop pro studenty středních škol a především koncert rappera a zpěváka Uwe Kaa z Mnichova v Obecním domě.

Podle organizátorů Dne s němčinou v Opavě však pro Slezskou univerzitu mělo největší význam setkání představitelů firem s řediteli středních škol a Slezskou univerzitou Opava reprezentovanou proděkankou pro vědu a zahraniční styky FPF doc. PhDr. Gabrielou Rykalovou, Ph.D., kterého se zúčastnili také zástupci německého velvyslanectví v Praze a Statutárního města Opavy.

“Bylo to velmi úspěšné setkání. Přítomny byly firmy z regionu, zástupci středních škol z Opavska, Bruntálska, Karvinska a Ostravy. Cílem organizátorů bylo zprostředkování spolupráce mezi firmami, kterým chybí absolventi německého jazyka, a školami, kterým záleží na dobré uplatnitelnosti absolventů. Společným jmenovatelem setkání byla snaha o posílení postavení němčiny jako cizího jazyka. Všechny zúčastněné strany projevily zájem na dalších setkáváních, která by se mohla uskutečnit na naší fakultě,” uvedla jedna z organizátorek akce v Opavě Mgr. Jana Nálepová, Ph.D.

Den s němčinou navštívily stovky zájemců včetně žáků základních škol a studentů středních škol.

 

TEXT připravila: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby
FOTO: Ondřej Durczak//Centrum multimediální tvorby